FM20 Białe walonki
Szczep z południowej Belgii przeznaczony do piw w stylu Bière Blanche (Witbier).
EBC 16.00 - 28.00
Szczep z południowej Belgii przeznaczony do piw w stylu Bière Blanche (Witbier).
Klasyczny belgijski szczep dający typowe posmaki piw klasztornych.
Bardzo ładny balans miedzy owocowymi estrami i przyprawowymi fenolami.
Szczep o szerokim zastosowaniu i wysokiej tolerancji alkoholu.
Abbey są odpowiednie do różnych belgijskich piw typu Ale. Odmiana ta wytwarza przyjemny profil estrowy, jak również lekko pikantne nuty alkoholowe.
Fermentacja może startować powoli; jednak drożdże dobrze odfermentowują.
Bardzo wszechstronna odmiana Ale z Belgii. Doskonałe do belgijskich stoutów i belgijskich specjalnych Ale.
Fermentuje wytrawnie i wytwarza umiarkowane poziomy estrów bez znaczących cech fenolowych lub korzennych.
Doskonały szczep drożdży do stosowania w belgijskich ciemnych mocnych Ale'ach.
Drożdże produkują stosunkowo „czysty profil”, który podkreśla bogaty profil słodowy i charakterystyczne nuty alkoholowe.
Delikatne estry suszonych owoców można uzyskać fermentując w wyższych temperaturach lub zwiększając gęstość początkową brzeczki.
Jedna z najlepszych i wszechstronnych odmian do produkcji klasycznych belgijskich Ale. Ta odmiana produkuje doskonałą równowagę delikatnych estrów owocowych i subtelnych pikantnych nut, bez dominacji żadnej z nich. W przeciwieństwie do wielu innych odmian belgijskich, wysoko flokulują dając klarowne piwa.
Drożdże z regionu Flandrii Wschodniej - Antwerpii w Belgii. Wyjątkowe drożdże górnej fermentacji wytwarzają złożone, klasyczne belgijskie aromaty i smaki, które dobrze łączą się ze słodami jasnymi i crystal.
Charakteryzują się pełnym, dobrze zaokrąglonym i gładkim profilem słodowym i odczuciem w ustach.
Bardzo wszechstronny szczep, który produkuje piwa w stylu Saison lub farmhouse, a także inne piwa w stylu belgijskim. Są bardzo aromatyczne (estrowe), pieprzowe, pikantne i cytrusowe. Odmiana ta wzmacnia aromaty przypraw i chmielowe.
Pozostawia nieoczekiwanie jedwabisty i bogaty posmak w ustach. Szczep ten może być również użyty do wznowienia niedokończonej fermentacji lub w piwach o wysokiej gęstości początkowej.
Niska do umiarkowanej produkcja estrów z subtelną ostrością. W ustach słodowe i pełne z początkową słodyczą. Finisz wytrawny i lekko cierpki. Dobrze fermentują, bez zwalniania pod koniec procesu.
Ten szczep drożdży Wyeast został sklasyfikowany jako Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus przy użyciu szybkiej analizy PCR. Szczep ten zawiera gen STA1, który jest genem „sygnaturowym” Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus i występuje we wszystkich szczepach diastaticus.
Szczep wytwarzający złożone estry zrównoważone ziemistymi i pikantnymi nutami. Lekko cierpki i wytrawny z pieprznym finiszem. Idealna odmiana do domowych piw typu Ale i Saison.
Ten szczep drożdży Wyeast został sklasyfikowany jako Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus przy użyciu szybkiej analizy PCR. Szczep ten zawiera gen STA1, który jest genem „sygnaturowym” Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus i występuje we wszystkich szczepach diastaticus.
Dobrze zbilansowana odmiana z północnej Belgii produkuje umiarkowane poziomy estrów owocowych i pikantnych fenoli oraz wytrawne wykończenie z nutami słodowymi. 3739-PC wszechstronna odmiana, która dobrze radzi sobie w szerokiej gamie belgijskich stylów.
Ten szczep drożdży Wyeast został sklasyfikowany jako Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus przy użyciu szybkiej analizy PCR. Szczep ten zawiera gen STA1, który jest genem „sygnaturowym” Saccharomyces cerevisiae var. diastaticus i występuje we wszystkich szczepach diastaticus.
Klasyczna odmiana do warzenia belgijskiego Dubbel'a lub Tripel'a. Szczep Abbey zapewnia przyjemną równowagę złożonych estrów owocowych i fenoli, co sprawia, że jest idealny do stosowania również w innych belgijskich piwach typu Ale.
Drożdże tworzą wysoką pianę. Idealnie nadają się zbierania gęstwy z powierzchni. Zalecane jest pozostawienie dodatkowej wolnej przestrzeni w fermentorze. Pracują w szerokim zakresie temperatur. Odmiana ta jest wspaniałą odmianą „domową” do piw w stylu belgijskim.
Unikalna mieszanka belgijskich Saccharomyces i Brettanomyces do klonowania piw w stylu trapistów z regionu Florenville w Belgii. Fenole, łagodna owocowość i złożone korzenne nuty zwiększają się wraz ze wzrostem temperatury fermentacji. Stonowany, ale klasyczny charakter „Brettów”.
Wyizolowany z małego belgijskiego browaru, szczep ten produkuje piwa z umiarkowaną zawartością estrów i minimalną ilością fenoli. Aromaty jabłka, gumy do żucia i śliwki dobrze komponują się ze słodem i chmielem. Ta odmiana fermentuje wytrawnie pozostawiając lekką cierpkość.
Ten wszechstronny szczep drożdży Witbier może być używany w różnych belgijskich piwach typu Ale. Odmiana ta wytwarza złożony profil smakowy zdominowany przez pikantne fenole z niską do umiarkowanej produkcją estrów. Jest to świetny wybór, gdy chcesz, aby estry nie przesłaniały delikatnego profilu goździków. Fermentuje dość wytrawnie z lekko cierpkim finiszem, który doskonale komponuje się z owsem oraz słodowaną i niesłodowaną pszenicą. Odmiana idealnie nadaje się do zbierania gęstwy z piany. Tworzy potężną czapę piany, dlatego wymaga przynajmniej 33% wolnej powierzchni w fermentorze.
Drożdże zapewniające fantastyczne, złożone połączenie przypraw, estrów owocowych, fenoli i alkoholu. Są również bardzo łagodne i dobrze tolerują alkohol, dzięki czemu idealnie pasują do wielu belgijskich stylów, np.: Tripel i Trappist.
Drożdże umiarkowanie tolerujące alkohol z mniejszą ilością fenoli niż Belgian Ale. Produkują wyjątkowo owocowe złożone estry. Wysoko flokulują. Odpowiednie dla Belgian Pale Ale i Abbey Ales
Chmiel o właściwościach zarówna goryczkowych jak i aromatycznych, zdominowanych przez nuty cytrusowe. Polecany do piw w stylu angielskim oraz Belgian Blond & Tripels, Saison, American Ales.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, Pilsner, Kölsch, Belgian ales o delikatnym aromacie owocowym i wyraźnym kwiatowym.
Chmiel o właściwościach aromatycznych stosowany również do pozyskania szlachetnej goryczki, pochodzący z Niemiec. Nadaje klasyczne ziołowe aromaty z delikatną nutą cytrusów . Polecany do piw typu Pilsner, Hefeweizen, Belgian Ales.
Sybilla powstała poprzez krzyżowanie odmiany Lubelski z dzikim, męskim osobnikiem z terenu byłej Jugosławii. Ma szlachetny kwiatowy, lekko korzenny aromat przypominający szlachetne chmiele brytyjskie.
W aromacie znajdziemy lilie, goździki, owoce.
Sybilla doskonale sprawdzi się nie tylko w lagerach, ale również w piwach belgijskich i brytyjskich.
Chmiel o właściwościach aromatycznych, podobny do Hallertauer Mittelfruh.
Cechuje go większe niż przeciętne stężenie humuliny czego efektem jest wyraźny aromat ziołowy. Goryczka gładka i delikatna.
Znakomicie sprawdza się w klasycznych niemieckich stylach piw. Stosowany do chmielenia piw w stylu lager, pilsner, bock, Kölsch, wheat, belgian beers, stout
Ta mieszanka łączy jeden ze szczepów Saccharomyces cerevisiae i dwa unikalne izolaty Brettanomyces.
Odmiana Saccharomyces silnie odfermentowuje, wytwarza zachwycający profil estrowy grejpfruta i skórki pomarańczy oraz nadaje piwu długie, wytrawne i ziemiste wykończenie.
Odmiany Brettanomyces wytwarzają owocowe estry i łagodny funk. Powstałe piwo jest wytrawne o zrównoważonym charakterze estrowym i fenolowym.
Kombinacja dwóch szczepów STA1 + Saccharomyces cerevisiae, reprezentuje połączenie dwóch głównych cech smaku / aromatu, owocowości i ziemistości.
Podczas gdy jeden szczep stworzy profil estrowy grejpfruta i skórki pomarańczy, drugi wytworzy łagodną ziemistość i pikantność. Ta mieszanka wykazuje wysoką aktywność diastatyczną.
Mieszanka dwóch unikalnych szczepów Saccharomyces cerevisiae (jedna z nich to STA1 +) izolowana z piw, które ucieleśniają styl Saison, ta mieszanka stanowi połączenie wielu klasycznych smaków i aromatów Saison.
Jedna odmiana drożdży wytwarza pikantne i lekko cierpkie i cierpkie piwo z pełnym odczuciem w ustach, druga wytwarza zachwycający profil estrowy grejpfruta i skórki pomarańczy.
Ta mieszanka wykazuje bardzo niską aktywność diastatyczną.
Szczep STA1 + Saccharomyces cerevisiae, wyizolowany z unikalnego piwa w stylu farmhouse, pochodzącego z regionu Walonii w Belgii, nadaje piwu lekki ziemisty charakter i funk. Produkuje łagodne lekko pikantne i lekko wędzone związki smakowe.
Głęboko odfermentowuje, dając piwa wytrawne i rześkie. Ten szczep wykazuje wysoką aktywność diastatyczną.
Szczep Saccharomyces cerevisiae wyizolowany z tego samego źródła, co szczep Wallonian Farmhouse.
Nieznacznie mniej odfermentowujący i wykazujący bardziej powściągliwy fenolowy i ekspresyjny estrowy profil.
Drożdże te wykazują doskonałą równowagę owocowości i rustykalnego charakteru farmhouse.
Ta mieszanka łączy szczepy Brettanomyces bruxellensis izolowane z lambików produkowanych w rejonie Beersel w belgijskiej prowincji. Zapewnia zrównoważony profil owocowości, "funky" i wyrazistej cierpkości.
Flanders Speciality Ale to pojedynczy szczep Saccharomyces cerevisiae wyizolowany od belgijskiego producenta szerokiej gamy tradycyjnych belgijskich piw.
To wszechstronne drożdże, które fermentują dość wytrawnie i wytwarzają zrównoważony profil smaku i aromatu połączony z niezliczoną ilością estrów i fenoli.