Fuggle
Angielski chmiel Fuggles. Delikatnie kwiatowy i miętowy charakter chmielu tworzy czysty i orzeźwiający smak piw typu ale. Stosowany do warzenia piw typu English Ale, American Ale, Stout, Porter.
Angielski chmiel Fuggles. Delikatnie kwiatowy i miętowy charakter chmielu tworzy czysty i orzeźwiający smak piw typu ale. Stosowany do warzenia piw typu English Ale, American Ale, Stout, Porter.
Polecany do oryginalnego IPA oraz angielskiego piwa typu Bitter. Chmiel jest uniwersalny, może być stosowany do późnego chmielenia, a ze względu na zawartość alfa kwasów stosować go można również jako chmiel goryczkowy.
Chmiel o bogatych właściwościach aromatycznych. Nadaje aromaty słodkich owoców z nutami cytryny, melona, moreli. Świetnie sprawdza się w intensywnie chmielonych dla aromatu piwach typu American Pale Ale.
Saaz pochodzi z czeskiego regionu o tej samej nazwie. Sukces tej starej, tradycyjnej odmiany regionalnej leży w szczególnie łagodnej, chmielowej nucie. Chmiel aromatyczny używany przede wszystkim do chmielenia piw typu Pilsner.
Czeskiej odmiany chmiel aromatyczny, powstały z krzyżówki Northern Brewer oraz Saaz. Używany przede wszystkim do chmielenia piw typu Pilsner. Stosowany często w połączeniu z chmielem Saaz.
Nowa odmiana czeskiego chmielu zarejestrowana w 2008 roku. Powstała w wyniku krzyżówek z dziko rosnącymi rosyjskimi chmielami.
Posiada intensywny aromat określany jako korzenny z akcentami cytrusowymi.
Chmiel zyskuje popularność dzięki wykorzystaniu go w piwach czeskiego browaru kontraktowego Nomad: Karel - Česká IPA oraz Pelikan IPA, gdzie został zastosowany również do chmielenia na zimno.
Nowa odmiana francuskiego chmielu. Nadaje posmaku czerwonych owoców, z wyczuwalnymi nutami truskawki i wiśni. Polecany również do chmielenia na zimno, dając zaskakujące efekty, w smaku przypominające sorbet truskawkowy.
Niemiecki, tradycyjny chmiel aromatyczny. Stosowany głównie w europejskich piwach typu Lager jak i również w angielskich piwach typu Ale.
Chmiel aromatyczny pochodzący z Niemiec. Sprawia delikatny owocowy smak. Polecany do piw typu Lager, Pilsner i Kölsch.
Chmiel aromatyczny pochodzący z Niemiec. Intensywny aromat kwiatowo owocowy, stosowany również do chmielenia na zimno. Polecany do piw typu IPA, Blond Ale, Saison jak i Kölsch, Alt.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, Pilsner, Kölsch, Belgian ales o delikatnym aromacie owocowym i wyraźnym kwiatowym.
Nowa aromatyczna odmiana o niskiej zawartości alfakwasów i bogatym aromacie. Wyczuwalne nuty czerwonych owoców: truskawka, malina z odrobiną pomarańczy. Dzięki swojemu zapachowi nadaje smakowi odczucia delikatnej słodyczy przypominającej dojrzałe wiśnie. Goryczka łagodna i delikatna.
Niesamowicie aromatyczna, nowa odmiana chmielu prosto z Niemiec. Bardzo intensywny aromat mandarynki, cytrusów.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Pochodzi bezpośrednio z odmiany Gold.
Często stosowany jako zamiennik Hallertauer Mittelfrüh.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, znajduje też zastosowanie w lżejszych piwach angielskich.
Niesamowicie aromatyczna, nowa odmiana chmielu prosto z Niemiec. Wyraźny, bardzo przyjemny aromat melona miodowego.
Najpopularniejszy niemiecki chmiel aromatyczny, pochodzący z upraw okolic Norymbergi.
Dawniej wykorzystywany tyko w pilsach, teraz z powodzeniem stosowany w lekkich piwach brytyjskich. Kwiatowy, lekko owocowy smak.
Stosowany w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Niesamowicie aromatyczna, nowa odmiana chmielu prosto z Niemiec. Dominujące nuty mango, ananasa, grejpfruta i agrestu, o owocowo-kwiatowym bukiecie białego wina. Chmiel porównywany do nowozelandzkiej odmiany Nelson Sauvin.
Niemiecka wersja sztandarowej amerykańskiej odmiany Cascade. Wyraźne owocowe aromaty, lekko różniące się od amerykańskiej wersji, bardziej słodkie z wyczuwalnymi nutami truskawki.
Krzyżówka angielskiego chmielu Fuggles z rosyjską odmianą Serebrianka
Niemiecka odmiana chmielu o właściwościach aromatycznych. Połączenie aromatów słodkich owoców jak morela, brzoskwinia, marakuja z owocami jagodowymi - jeżyna, malina, agrest.
Dzięki niskiej zawartości alfa kwasów pozwala uzyskać bardzo aromatyczne piwo bez silnego podnoszenia goryczki.
Wai-iti to chmiel o bardzo niskiej zawartości alfakwasów, ale za to z dużą zawartością olejków chmielowych o aromacie limonki, cytryny, moreli, brzoskwini, mandarynki.
Ma też podobnie jak chmiele szlachetne niską zawartość kohumulonu dzięki czemu nadaje piwu czystą, przyjemną goryczkę.
Polecamy jego użycie w delikatnych piwach pszenicznych jako Single Hop lub w mocno aromatycznych piwach w stylu APA, IPA, oraz w nowofalowych pilsach do chmielenia na aromat.
Wypróbujcie ten chmiel w New Englandach!
Motueka to odmiana która powstała ze skrzyżowania czeskiego chmielu Żateckiego z odmianami nowozelandzkimi, często nazywany jest Belgian Saaz lub B Saaz.
Początkowo wykorzystywany był głównie do chmielenia lagerów w tym pilsów, obecnie coraz częściej wykorzystywany jest do chmielenia piw górnej fermentacji.
Polecamy wypróbować go do Saisonów i innych piw belgijskich.
Oczywiście nadaje się też do wszelkiego typu ale i lagerów, zarówno do chmielenia na goryczkę, smak jak i na aromat, może być używany do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach aromatycznych z nutami kwiatowo-żywicznymi i bogatym tłem owoców tropikalnych.
Kohatu, to odmiana chmielu, która swą premierę miała w 2011r, nazwa pochodzi od nazwy małego miasteczka znad rzeki Motueka w Nowej Zelandii.
Odmiana ta urzeka cudownym zapachem owoców tropikalnych z nutą świeżych sosnowych igieł. Odmiana ta idealnie nadaje się do chmielenia "Single Hopów".
Legendarny aromatyczny chmiel Tomyski, przez lata nieobecny na rynku. Dzięki firmie PolishHops odmiana została przywrócona "do życia".
Chmiel Tomyski był wykorzystywany do chmielenia piwa grodziskiego.
Niezwykle aromatyczny chmiel, w którym przodują głównie nuty zapachów ziemistych, kwiatowych, ziołowych oraz trawiastych. Stosowany do szerokiej gamy piw.
Nowa odmiana polskiego chmielu. Aromat owocowy z lekko ziołowym tłem.
Słynny polski chmiel Lubelski ceniony za szlachetny aromat w którym pierwsze skrzypce grają aromaty ziołowe uzupełnione nutami cynamonu, bergamotki i cytryny.
Nadaje się do szerokiej gamy piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji, również do chmielenia na zimno.
Lubelski jest bliskim kuzynem czeskiego chmielu Żateckiego (Saaz).
Polski tradycyjny chmiel aromatyczny, stosowany kiedyś do produkcji piwa grodziskiego. Wyhodowany przez skrzyżowanie odmiany Northen Brewer z dzikim chmielem z okolic Lublina.
IZABELLA - niezwykły chmiel, który nazwę otrzymał na cześć księżnej Izabelli Czartoryskiej. Odmiana
powstała z krzyżowania chmielu Lubelskiego z dzikim chmielem z terenów byłej Jugosławii.
Została ona zarejestrowana już 1988 roku jednak początkowo nie została należycie doceniona, gdyż klasyfikowana była jako odmiana goryczkowa i z czasem była wypierana przez chmiele o wyższej zawartości alfa kwasów.
Jej areał zmniejszał się do tego stopnia że na Lubelszczyźnie zostało zaledwie kilka krzaków.
Nowa odmiana polskiego chmielu. Polska wersja znanej amerykańskiej odmiany o intensywnych właściwościach aromatycznych. Nuty kwiatowe i owocowe.
Chmiel aromatyczny pochodzący ze Słowenii. Nadaje piwu delikatny kwiatowy aromat. Stosowany głównie w europejskich piwach jasnych jak i piwach typu Stout.
Ten aromatyczny chmiel nadaje wspaniałe, delikatne aromaty ziołowe oraz czarnej porzeczki, które mogą być intensywne.
Bardzo podobny w swoich właściwościach do angielskiego Fuggles, stanowi jedną z najczęściej stosowanych odmian chmielu w USA.
Stosowany min. do chmielenia piw w stylu Bitter, Porter, Stout, angielskie ale.
Chmiel o właściwościach aromatycznych, podobny do Hallertauer Mittelfruh.
Cechuje go większe niż przeciętne stężenie humuliny czego efektem jest wyraźny aromat ziołowy. Goryczka gładka i delikatna.
Znakomicie sprawdza się w klasycznych niemieckich stylach piw. Stosowany do chmielenia piw w stylu lager, pilsner, bock, Kölsch, wheat, belgian beers, stout
Chmiel o właściwościach aromatycznych ziołowy, delikatnie cytrusowy.
Polecany do piw górnej fermentacji w amerykańskich stylach.
Strata™, jedna z najnowszych odmian amerykańskiego chmielu. Wcześniej znana jako X-331, oficjalnie zarejestrowana w 2018r.
Pochodzi z eksperymentalnej uprawy Indie Hops w Corvallis w stanie Oregon.
Od samego początku ten chmiel był imponujący, zarówno pod względem wigoru rośliny, jak i właściwości aromatycznych.
Dominujące aromaty to marakuja, grejpfrut, truskawka oraz aromat świeżej Cannabis.
Chmiel o właściwościach aromatycznych wnosi nuty moreli i wyraźnej goryczy.
Do chmielenia piw górnej fermentacji w celu nadania niezwykłego aromatu lub delikatnej, wyraźnej goryczki.
Chmiel aromatyczny o różnorodnej kombinacji aromatu, wykazuje wyraźne podobieństwa do niemieckiego Hallertauer, zazwyczaj stosowany do piw jasnych w stylu Lager, Pils, Bock, Alt, Wheat beer.
Wyróżnia się przyjemnym, czystym aromatem.
Chmiel nadający czysty i łagodny aromat w swoich właściwościach podobny do niemieckiego Hallertauer Mittelfruh.
Stosowany min. do chmielenia piw w stylu Lager, Pilsner, Bock, Pszeniczne.
Nowa odmiana chmielu aromatycznego o intensywnym i złożonym aromacie, opisywany jako "supercascade".
Cytrusowy wręcz cytrynowy charakter chmielu przełamany delikatną ziołowością w stylu angielskich chmieli.
Wyczuwalne nuty pomarańczy, grejpfruta, lukrecji.
Chmiel o właściwościach aromatycznych. Wyhodowany z chmielu Hallertau.
Wnosi aromaty kwiatowe i delikatnie ziołowe.
Często stosowany do piw górnej fermentacji Light Ales, Pale Ales, jako aromatyczny w stylu India Pale Ale.
Stosowany równieź do lagerów, zwłaszcza w niemieckim stylu.
Amerykański chmiel Centennial to mieszanka Brewers Gold, Fuggle oraz East kent Golding.
Ze względu na mocne aromaty cytrusowe, Centennial określany jest jako "Super Cascade".
Może być stosowana do chmielenia zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno".
Chmiel aromatyczny o nutach cytrusowych i grejpfrutowych. Jest pierwszą amerykańską odmianą chmielu dopuszczoną do komercyjnego użytku w 1972 roku.
Stosowany powszechnie przez browary w USA.
Idealny do piw górnej fermentacji, intensywny aromat, stosowany także do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach aromatycznych z nutami kwiatowymi i intensywnie cytrusowymi (grejpfrut).
Porównywany do odmiany Cascade i Amarillo.
Młodszy brat odmiany Saaz, mający swoja premierę w 2010 roku.
Chmiel Fuggle (US) nadaje piwu łagodny piżmowy smak sprawiając, że jest ono niesamowite w swej prostocie. Nie znajdziesz w niej intensywnych owocowych czy tropikalnych smaków, jednak jeśli szukasz odmiany chmielu , która podkreśli charakter twojego piwa, Fuggle US jest tym czego szukasz.
Pojawił się w 1875 gdy premierem UK był Benjamin Disraeli, który stwierdził , że Fuggle nigdy nie zostanie zapomniany, gdyż zawsze warto mieć go w zanadrzu . Miał rację, gdyż już od ponad 100 lat, chmiel ten, nieustanie pomaga piwowarom tworzyć wyjątkowe piwa.
Amerykański chmiel HBC 472 jest eksperymentalną odmianą chmielu spokrewnioną z chmielem Sabro, dzięki temu posiada wiele podobnych wyjątkowych cech.
Chmiel HBC 472 wywodzi się z gatunku Humulus lupulus var. neomexicanus, co sprawia że w tej odmianie wyczuwalne są aromaty dębu, kokosa, wanilii i owoców tropikalnych.
Dębowe aromaty zawarte w chmielu mogą z powodzeniem zastąpić płatki dębowe z beczek po whisky, itp. Idealnie pasuje do piw górnej fermentacji, Porterów, Stoutów a także piw eksperymentalnych.
Wyhodowany z myślą o uzupełnieniu istniejących już odmian chmielu idealnych dla stylów pale ale oraz india pale ale. Stanowi unikalną mieszankę wszystkich sztampowych odmian cytrusowych.
Chmiel Epic ma przyjemny owocowo-ziołowy aromat z nutą trawy cytrynowej.
Niezastąpiony do chmielenia tradycyjnych angielskich piw górnej fermentacji.
Aromatyczna odmiana pochodzenia słoweńskiego. Alfa-kwasy w zależności od zbiorów mieszczą się w granicach 4-6%.
Styrian Kolibri jest odmianą opracowaną przez Institute of Hop Research and Brewing w Słowenii. Opracowany z zasobów genowych odmian europejskich i amerykańskich. Odmiana znana jest z dobrych cech w agrotechnicznych w uprawie i przetwórstwie.
Nadaje piwu tradycyjny aromat chmielowy oraz przyjemne kwiatowo-owocowe nuty smakowe.
Aromatyczna odmiana pochodzenia słoweńskiego.
Savinjski Golding jest odmianą o bardzo łagodnym, szlachetnym chmielowym zapachu. Savinjski golding ma bardzo dobrą stabilność podczas przechowywania.
Piwo przygotowane z tej odmiany ma czysty, lekko pikantny, profil smakowy.
Świetnie łącz się z słoweńskimi odmianami goryczkowymi np. Aurora.
Niemiecki intensywnie aromatyczny chmiel z "wybuchową" kompozycją smaku i aromatów czerwonych jagód, marakuii i cytrusów.
TnT może być stosowany do chmielenia piwa domowego zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno" podczas cichej fermentacji.
Odmiana pochodząca z programu hodowlanego firmy Charles Faram
Charakterystyczne nuty: kwiatowa z delikatną limonką i brzoskwinią.
We wczesnym chmieleniu daje tradycyjną, stanowczą brytyjską goryczkę.
Brytyjska kompozycja chmieli do chmielenia na aromat stworzona z odmian eksperymentalnych.
Wnosi połączenie nut cytrusowo-kwiatowych i korzennych.
Może być stosowany do chmielenia na zimno w piwach w stylu: Pale Ale, India Pale Ale, Golden Ale.
Trident to wyspecjalizowana mieszanka o znacznie szerszym zakresie aromatów i właściwości smakowych, niż jakakolwiek pojedyncza odmiana chmielu mogłaby wytworzyć samodzielnie.
Nuty przewodnie: owocowa, cytrusowa, tropikalna, marakuja.
Świetnie sprawdzi się w: Hazy IPA, American Pale Ale, IPA, Lager