Southern Promise
Southern Promise to odmiana wyhodowana z afrykańskiej Southern Brewer i słoweńskiej dziko rosnącej odmiany. Posiada aromatyczne cechy europejskich chmieli przetworzone przez afrykański klimat. Nuty świeżego drewna i ziemi.
Southern Promise to odmiana wyhodowana z afrykańskiej Southern Brewer i słoweńskiej dziko rosnącej odmiany. Posiada aromatyczne cechy europejskich chmieli przetworzone przez afrykański klimat. Nuty świeżego drewna i ziemi.
Afrykańska odmiana chmielu o uniwersalnych właściwościach. Bardzo czysta i niezalegająca goryczka. Złożony aromat przyprawowo-owocowy. Nuty imbiru, ziół, trawy cytrynowej i czerwonych owoców jagodowych.
Eksperymentalna odmiana afrykańskiego chmielu o niespotykanym aromacie. Nuty czarnego pieprzu, przypraw i ziół.
Chmiel o właściwościach goryczkowych z przyjemnym aromatem. Stosowany głównie dla uzyskania goryczki a dodany pod koniec gotowania nadaje przyjemny aromat, nadaje się do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach goryczkowych. Stosowany w połączeniu z innymi odmianami chmielu, głównie dla nadania dobrze zbalansowanej goryczki. Do chmielenia piw górnej fermentacji - Pale Ale, IPA, Bitter.
Saaz pochodzi z czeskiego regionu o tej samej nazwie. Sukces tej starej, tradycyjnej odmiany regionalnej leży w szczególnie łagodnej, chmielowej nucie. Chmiel aromatyczny używany przede wszystkim do chmielenia piw typu Pilsner.
Najpopularniejszy chmiel czeski o właściwościach uniwersalnych. Czysta goryczka w połączeniu z przyjemnym aromatem, chmiel stosowany do piw jasnych dolnej fermentacji. Powstał na drodze krzyżowania czeskich odmian aromatycznych i goryczkowych.
Polecany wszędzie tam, gdzie zależy nam na zdecydowanej i czystej goryczce. Odmiana zarejestrowana jako nowa na rynku w 1996 roku i od tego czasu bardzo chętnie, oraz z doskonałymi rezultatami, używany do chmielenia jasnych piw
Chmiel uniwersalny o przyjemnym aromacie. Używany do chmielenia piw dolnej i górnej fermentacji; Pilsner, Lager, Wheat beers.
Niemiecki, tradycyjny chmiel aromatyczny. Stosowany głównie w europejskich piwach typu Lager jak i również w angielskich piwach typu Ale.
Chmiel aromatyczny pochodzący z Niemiec. Sprawia delikatny owocowy smak. Polecany do piw typu Lager, Pilsner i Kölsch.
Niemiecki chmiel postrzegany jako doskonały chmiel aromatyczny, z właściwościami tak dobrymi jak Hallertau Mittlefruh lecz z wyższą zawartością alfa-kwasów i większą wydajnością. Używany min. przy chmieleniu pale ale, porter, lager.
Chmiel o właściwościach aromatycznych stosowany również do pozyskania szlachetnej goryczki, pochodzący z Niemiec. Nadaje klasyczne ziołowe aromaty z delikatną nutą cytrusów . Polecany do piw typu Pilsner, Hefeweizen, Belgian Ales.
Niemiecki chmiel nadający łagodny aromat i doskonałą goryczkę. Zazwyczaj używany do piw górnej fermentacji typu Alt i Kölsch, Bitter, Porter.
Niemiecki chmiel goryczkowy uważany za supergoryczkowy. Nadaje piwu czysty smak i niepowtarzalny charakter. Polecany do piw typu Pilsner Lager, Stout.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Pochodzi bezpośrednio z odmiany Gold.
Często stosowany jako zamiennik Hallertauer Mittelfrüh.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, znajduje też zastosowanie w lżejszych piwach angielskich.
Najpopularniejszy niemiecki chmiel aromatyczny, pochodzący z upraw okolic Norymbergi.
Dawniej wykorzystywany tyko w pilsach, teraz z powodzeniem stosowany w lekkich piwach brytyjskich. Kwiatowy, lekko owocowy smak.
Stosowany w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Niesamowicie aromatyczna, nowa odmiana chmielu prosto z Niemiec. Dominujące nuty mango, ananasa, grejpfruta i agrestu, o owocowo-kwiatowym bukiecie białego wina. Chmiel porównywany do nowozelandzkiej odmiany Nelson Sauvin.
Comet to chmiel o intrygującym aromacie cytrusowym uzupełnionym nutami ziołowymi. Często wykorzystywany w amerykańskich lagerach, ale także w całej gamie piw z rodziny APA i IPA. Nadaje się zarówno do chmielenia na goryczkę jak i chmielenia na aromat. Podawany jest często jako dobry zamiennik Citry.
Niemiecka wersja sztandarowej amerykańskiej odmiany Cascade. Wyraźne owocowe aromaty, lekko różniące się od amerykańskiej wersji, bardziej słodkie z wyczuwalnymi nutami truskawki.
Krzyżówka angielskiego chmielu Fuggles z rosyjską odmianą Serebrianka
Doskonały chmiel goryczkowy, nadaje zrównoważoną gorycz, używany głównie w piwach typu Lager, również w angielskich stylach Ale.
Nowozelandzka odmiana o intensywnym kwiatowym zapachu, z nutami wanilii i limonki.
Może być wykorzystywana zarówno do chmielenia na goryczkę, smak jak i aromat
Chmiel o właściwościach uniwersalnych. Nadaje wyraźną, ale nie agresywną goryczkę.
Szczególnie ceniony za swoje oryginalne właściwości aromatyczne. Intensywny aromat cytrusowy z lekko ziołowym tłem i nutą świeżo pokruszonego czarnego pieprzu.
Stosowany najczęściej do piw typu Pale Ale, India Pale Ale , ale jego aromat jest doceniany również w jasnych piwach belgijskich - Witbier, Blond Ale, Saison.
Legendarny aromatyczny chmiel Tomyski, przez lata nieobecny na rynku. Dzięki firmie PolishHops odmiana została przywrócona "do życia".
Chmiel Tomyski był wykorzystywany do chmielenia piwa grodziskiego.
Niezwykle aromatyczny chmiel, w którym przodują głównie nuty zapachów ziemistych, kwiatowych, ziołowych oraz trawiastych. Stosowany do szerokiej gamy piw.
Nowa odmiana polskiego chmielu. Aromat owocowy z lekko ziołowym tłem.
Najpopularniejszy chmiel w Polsce. Nadaje czystej goryczy. Wyhodowany przez skrzyżowanie odmiany Brewers Gold z dzikim chmielem męskim pochodzącym z terenu byłej Jugosławii.
Chmiel tak zwany dualny, co oznacza że może być stosowany zarówno jako chmiel goryczkowy jak i aromatyczny.
Daje czystą, niezalegającą goryczkę oraz aromat kojarzący się z ziołami, anyżem, lukrecją, a także z nutami grapefruita oraz świeżego, przyjemnego siana.
Nowa, supergoryczkowa polska odmiana chmielu. Idealna wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokiej, czystej goryczce. Sprawdzi się przy chmieleniu na goryczkę takich piw IPA, AIPA, Pilsner.
Słynny polski chmiel Lubelski ceniony za szlachetny aromat w którym pierwsze skrzypce grają aromaty ziołowe uzupełnione nutami cynamonu, bergamotki i cytryny.
Nadaje się do szerokiej gamy piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji, również do chmielenia na zimno.
Lubelski jest bliskim kuzynem czeskiego chmielu Żateckiego (Saaz).
Polski tradycyjny chmiel aromatyczny, stosowany kiedyś do produkcji piwa grodziskiego. Wyhodowany przez skrzyżowanie odmiany Northen Brewer z dzikim chmielem z okolic Lublina.
Wysokogoryczkowa odmiana amerykańskiego chmielu.
Stosowana z powodzeniem do piw typu AIPA,APA, Stout.
Szlachetna, niezalegająca goryczka, bardzo dobra wydajność.
Ten aromatyczny chmiel nadaje wspaniałe, delikatne aromaty ziołowe oraz czarnej porzeczki, które mogą być intensywne.
Bardzo podobny w swoich właściwościach do angielskiego Fuggles, stanowi jedną z najczęściej stosowanych odmian chmielu w USA.
Stosowany min. do chmielenia piw w stylu Bitter, Porter, Stout, angielskie ale.
Chmiel o właściwościach aromatycznych, podobny do Hallertauer Mittelfruh.
Cechuje go większe niż przeciętne stężenie humuliny czego efektem jest wyraźny aromat ziołowy. Goryczka gładka i delikatna.
Znakomicie sprawdza się w klasycznych niemieckich stylach piw. Stosowany do chmielenia piw w stylu lager, pilsner, bock, Kölsch, wheat, belgian beers, stout
Chmiel o właściwościach aromatycznych ziołowy, delikatnie cytrusowy.
Polecany do piw górnej fermentacji w amerykańskich stylach.
Nowa odmiana chmielu wyhodowanego w USA i zarejestrowanego w 2014roku. Nadaje bogaty aromat, w którym można wyczuć nuty ananasa, cytryny, łagodnej szałwii, mięty oraz kwiatowe.
Amerykański chmiel stosowany do chmielenia piw typu ale i stout.
Chmiel wysokogoryczkowy z delikatnym aromatem ziołowym.
Chmiel aromatyczny o różnorodnej kombinacji aromatu, wykazuje wyraźne podobieństwa do niemieckiego Hallertauer, zazwyczaj stosowany do piw jasnych w stylu Lager, Pils, Bock, Alt, Wheat beer.
Wyróżnia się przyjemnym, czystym aromatem.
Chmiel o właściwościach aromatycznych. Wyhodowany z chmielu Hallertau.
Wnosi aromaty kwiatowe i delikatnie ziołowe.
Często stosowany do piw górnej fermentacji Light Ales, Pale Ales, jako aromatyczny w stylu India Pale Ale.
Stosowany równieź do lagerów, zwłaszcza w niemieckim stylu.
Amerykański chmiel supergoryczkowy.
Polecany przede wszystkim do chmielenia na goryczkę piw w stylu AIPA, APA, American Stout, American Barleywine.
Chmiel posiada również przyjemny aromat cytrusów, żywicy i wanilii.
Odmiana chmielu wysokogoryczkowego, mająca również właściwości aromatyczne.
Delikatnie ziołowa, z wyraźną żywiczną nutą i grejpfrutowym posmakiem.
Idealnie sprawdza się w piwach typu India Pale Ale, American Pale Ale, Stout, Porter, Barley Wine.
Chmiel aromatyczny o nutach cytrusowych i grejpfrutowych. Jest pierwszą amerykańską odmianą chmielu dopuszczoną do komercyjnego użytku w 1972 roku.
Stosowany powszechnie przez browary w USA.
Idealny do piw górnej fermentacji, intensywny aromat, stosowany także do chmielenia na zimno.
Młoda odmiana dualnego chmielu, powstała z połączenia odmiany Sladek i Saaz w 2010 roku.
Wykorzystując Bohemie otrzymujemy piwa dobrze zbalansowane pod względem aromatu i goryczy.
Polecany również do chmielenia "na zimno".
Znany powszechnie jako świetny dostawca czystej, krótkiej goryczki dzięki wysokiej zawartości alfa kwasów. Późne zbiory Magnum dają dodatkowo świeży powiem sosnowych aromatów.
Cashmere, to amerykańska odmiana pochodząca ze skrzyżowania chmielu Cascade i Northern Brewer. Cechuje go większa zawartość alfakwasów w porównaniu z chmielem Cascade, może więc być stosowany jako chmiel goryczkowy, nadaje piwom czystą, przyjemną, krótką goryczkę.
Zazwyczaj jednak wykorzystywany jest jako chmiel aromatyczny. Wnosi wówczas do piwa aromaty cytryny, limonki, melona, brzoskwini, trawy cytrynowej, kokosa, z lekką nutą ziołową w tle.
Z powodzeniem może być stosowany w piwach typu Single Hop (chmielonych jedną odmianą chmielu).
Comet to chmiel o intrygującym aromacie cytrusowym uzupełnionym nutami ziołowymi. Często wykorzystywany w amerykańskich lagerach, ale także w całej gamie piw z rodziny APA i IPA.
Nadaje się zarówno do chmielenia na goryczkę jak i chmielenia na aromat. Podawany jest często jako dobry zamiennik Citry.
Chmiel Fuggle (US) nadaje piwu łagodny piżmowy smak sprawiając, że jest ono niesamowite w swej prostocie. Nie znajdziesz w niej intensywnych owocowych czy tropikalnych smaków, jednak jeśli szukasz odmiany chmielu , która podkreśli charakter twojego piwa, Fuggle US jest tym czego szukasz.
Pojawił się w 1875 gdy premierem UK był Benjamin Disraeli, który stwierdził , że Fuggle nigdy nie zostanie zapomniany, gdyż zawsze warto mieć go w zanadrzu . Miał rację, gdyż już od ponad 100 lat, chmiel ten, nieustanie pomaga piwowarom tworzyć wyjątkowe piwa.
Chmiel Wolf (SLO) - super-goryczkowa odmiana pochodzenia słoweńskiego.
Styrian Wolf jest odmianą opracowaną przez Institute of Hop Research and Brewing w Słowenii. Opracowany z zasobów genowych odmian słoweńskich i zagranicznych.
Pomimo bardzo wysokiej zawartości alfa kwasów, odmiana znana jest również z bardzo intensywnego aromatu, który bardzo łatwo przechodzi do piwa np. podczas dry hopping.
Aromatyczno-goryczkowa odmiana chmielu uprawiana w Słowenii, powstała z połączenia odmiany niemieckiej odmiany Magnum i słoweńskiego materiału genetycznego.
Odmiana podwójnego zastosowania (gorycz i aromat).
Dana oferuje przyjemny aromat chmielowy oraz intensywną goryczkę. Świetnie łączy się z innymi odmianami aromatycznymi.
Dualna odmiana chmielu wywodząca się z Niemiec. Uprawiana od 2000 roku, zyskuje coraz szersze grono zwolenników.
Wykorzystywana w chmieleniu brzeczki w celu uzyskania piw o wyrazistej goryczce i specyficznym aromacie.
Powstał w eksperymentalnym programie Charles Faram. Wydany komercyjnie w 2012 roku.
Chmiel ten należy wykorzystywać zarówno dla uzyskania smaku, jak i aromatu.
Charakterystyczne nuty: ziołowa, pomarańczowa, pikantna, owocowa.
W próbach warzelniczych Phoenix wypadł doskonale jako chmiel goryczkowy i podwójnego zastosowania.
Dodawany na aromat wytwarza nuty delikatnie pikantne, melasy czy czekolady, jak również odrobinę sosny czy kwiatów.
Polecany do: India Pale Ale, Bitter, Golden Ale, Triple India Pale Ale, English Ale, Extra Special Bitter (ESB), Stout, Porter.
Nuty: konopna, leśno-ziołowa, świeżo krojonego jabłka / gruszki, cynamonowa, ziemista. delikatnie cytrusowa i kwiatowa, minimalnie porzeczkowa.
Czysty profil: kwiaty, owoce (melon, ananas, gruszka), ogórek (podobny do Saaz), mięta, zioła, szałwia. odrobina cytryny.