Southern Dawn
Afrykańska odmiana chmielu o uniwersalnych właściwościach. Bardzo czysta i niezalegająca goryczka. Złożony aromat przyprawowo-owocowy. Nuty imbiru, ziół, trawy cytrynowej i czerwonych owoców jagodowych.
Afrykańska odmiana chmielu o uniwersalnych właściwościach. Bardzo czysta i niezalegająca goryczka. Złożony aromat przyprawowo-owocowy. Nuty imbiru, ziół, trawy cytrynowej i czerwonych owoców jagodowych.
Afrykańska odmiana chmielu wywodząca się od odmian Hallertau Mittellfruh i Saaz. Profil aromatyczny to głównie nuty kwiatowe, drzewno-korzenne i owocowe.
Afrykańska odmiana chmielu. Nadaje ciekawy aromat śliwek i pomarańczy. Z powodzeniem stosowany do chmielenia na goryczkę.
Chmiel o właściwościach zarówna goryczkowych jak i aromatycznych, zdominowanych przez nuty cytrusowe. Polecany do piw w stylu angielskim oraz Belgian Blond & Tripels, Saison, American Ales.
Chmiel o znakomitych właściwościach goryczkowych, o wysokim stężeniu alfa kwasów, ale również z unikatowymi właściwościami aromatycznymi. Ze względu na bardzo ciekawy aromat Topaz bywa stosowany do chmielenia piw typu "single hop" czyli chmielonych tylko jednym chmielem dla wyeksponowania jego wszystkich właściwości. Przy późnym dodaniu dla aromatu wyczuwalne nuty lekko cytrusowe, porzeczki, liczi, jagody.
Chmiel o bogatych właściwościach aromatycznych. Nadaje aromaty słodkich owoców z nutami cytryny, melona, moreli. Świetnie sprawdza się w intensywnie chmielonych dla aromatu piwach typu American Pale Ale.
Galaxy, jedna z najbardziej ekscytujących nowych odmian chmielu - prosto z Australii! Bogate nuty owocowe, marakuja, dla aromatu cytrusów dodawany na koniec gotowania. Znakomite efekty daje również podczas chmielenia na zimno. Zastosowanie m.in. Amerykańskie Ale, piwa górnej fermentacji.
Australijska odmiana chmielu Cascade. Wyraźnie kwiatowy aromat z nutami cytrusów, w odróżnieniu od odmian amerykańskich posiada więcej tonów grejpfrutowych. Krzyżówka angielskiego chmielu Fuggles z rosyjską odmianą Serebrianka. Doskonały do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych powstały z krzyżowania znanych odmian: Sládek, Bor, Saaz, Northern Brewer i Fuggle. Nadaje piwu wyraźny aromat chmielowy z lekką nutą korzenną. Wykorzystany w piwie z czeskiego browaru kontraktowego Nomad: Karel - Česká IPA oraz Pelikan IPA.
Nowa odmiana czeskiego chmielu zarejestrowana w 2008 roku. Powstała w wyniku krzyżówek z dziko rosnącymi rosyjskimi chmielami.
Posiada intensywny aromat określany jako korzenny z akcentami cytrusowymi.
Chmiel zyskuje popularność dzięki wykorzystaniu go w piwach czeskiego browaru kontraktowego Nomad: Karel - Česká IPA oraz Pelikan IPA, gdzie został zastosowany również do chmielenia na zimno.
Chmiel uniwersalny o przyjemnym aromacie kwiatowym i delikatnych nutach owocowych. Wysoka zawartość olejków eterycznych. Używany do chmielenia piw dolnej i górnej fermentacji.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, Pilsner, Kölsch, Belgian ales o delikatnym aromacie owocowym i wyraźnym kwiatowym.
Niemiecki chmiel nadający łagodny aromat i doskonałą goryczkę. Zazwyczaj używany do piw górnej fermentacji typu Alt i Kölsch, Bitter, Porter.
Nowa aromatyczna odmiana o niskiej zawartości alfakwasów i bogatym aromacie. Wyczuwalne nuty czerwonych owoców: truskawka, malina z odrobiną pomarańczy. Dzięki swojemu zapachowi nadaje smakowi odczucia delikatnej słodyczy przypominającej dojrzałe wiśnie. Goryczka łagodna i delikatna.
Niesamowicie aromatyczna, nowa odmiana chmielu prosto z Niemiec. Bardzo intensywny aromat mandarynki, cytrusów.
Niemiecki chmiel goryczkowy uważany za supergoryczkowy. Nadaje piwu czysty smak i niepowtarzalny charakter. Polecany do piw typu Pilsner Lager, Stout.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Pochodzi bezpośrednio z odmiany Gold.
Często stosowany jako zamiennik Hallertauer Mittelfrüh.
Niemiecki chmiel aromatyczny, stosowany głównie w piwach typu lager, znajduje też zastosowanie w lżejszych piwach angielskich.
Najpopularniejszy niemiecki chmiel aromatyczny, pochodzący z upraw okolic Norymbergi.
Dawniej wykorzystywany tyko w pilsach, teraz z powodzeniem stosowany w lekkich piwach brytyjskich. Kwiatowy, lekko owocowy smak.
Stosowany w piwach typu lager również bock, pilsner, pszeniczne.
Comet to chmiel o intrygującym aromacie cytrusowym uzupełnionym nutami ziołowymi. Często wykorzystywany w amerykańskich lagerach, ale także w całej gamie piw z rodziny APA i IPA. Nadaje się zarówno do chmielenia na goryczkę jak i chmielenia na aromat. Podawany jest często jako dobry zamiennik Citry.
Niemiecka wersja sztandarowej amerykańskiej odmiany Cascade. Wyraźne owocowe aromaty, lekko różniące się od amerykańskiej wersji, bardziej słodkie z wyczuwalnymi nutami truskawki.
Krzyżówka angielskiego chmielu Fuggles z rosyjską odmianą Serebrianka
Nowozelandzka odmiana chmielu o bardzo wysokiej zawartości alfakwasów ale także pięknym, intensywnym zapachu owoców (kiwi, mango, limonka) i lasu sosnowego.
Sprawdzi się zarówno do chmielenia na goryczkę i smak jak i na aromat.
Nowozelandzka odmiana o intensywnym kwiatowym zapachu, z nutami wanilii i limonki.
Może być wykorzystywana zarówno do chmielenia na goryczkę, smak jak i aromat
Wai-iti to chmiel o bardzo niskiej zawartości alfakwasów, ale za to z dużą zawartością olejków chmielowych o aromacie limonki, cytryny, moreli, brzoskwini, mandarynki.
Ma też podobnie jak chmiele szlachetne niską zawartość kohumulonu dzięki czemu nadaje piwu czystą, przyjemną goryczkę.
Polecamy jego użycie w delikatnych piwach pszenicznych jako Single Hop lub w mocno aromatycznych piwach w stylu APA, IPA, oraz w nowofalowych pilsach do chmielenia na aromat.
Wypróbujcie ten chmiel w New Englandach!
Southern Cross to nowozelandzka odmiana o wysokiej zawartości alfakwasów i niskiej zawartości kohumulonu dzięki czemu goryczka uzyskana z tego chmielu jest krótka i przyjemna.
To jednak nie jedyna zaleta gdyż chmiel ten ma przyjemny zapach skórki cytrynowej i sosnowych igieł. Jest to więc chmiel uniwersalny i może być stosowany na każdym etapie przygotowania brzeczki i piwa.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych. Nadaje wyraźną, ale nie agresywną goryczkę.
Szczególnie ceniony za swoje oryginalne właściwości aromatyczne. Intensywny aromat cytrusowy z lekko ziołowym tłem i nutą świeżo pokruszonego czarnego pieprzu.
Stosowany najczęściej do piw typu Pale Ale, India Pale Ale , ale jego aromat jest doceniany również w jasnych piwach belgijskich - Witbier, Blond Ale, Saison.
Nowozelandzka odmiana chmielu o właściwościach goryczkowych, o wspaniałym owocowym aromacie, główne nuty jagodowe. Zwykle dodawany jako pierwszy chmiel dla wniesienia wspaniałej, zrównoważonej goryczki.
Używany w pierwszej dawce daje dobrej jakości goryczkę, podczas gdy późniejsze dawki wnoszą nuty cytrusowe, sosnowe, dębowe.
Odmiana ta nazywana jest też Pacific Hallertau, wywodzi się bezpośrednio z niemieckiej odmiany chmielu szlachetnego Hallertau Mittelfruh. Podobnie jak niemiecki kuzyn wykorzystywana jest głównie do chmielenia na aromat nadaje piwu cudowny pomarańczowy aromat z lekko pikantną, kwiatową nutą.
Motueka to odmiana która powstała ze skrzyżowania czeskiego chmielu Żateckiego z odmianami nowozelandzkimi, często nazywany jest Belgian Saaz lub B Saaz.
Początkowo wykorzystywany był głównie do chmielenia lagerów w tym pilsów, obecnie coraz częściej wykorzystywany jest do chmielenia piw górnej fermentacji.
Polecamy wypróbować go do Saisonów i innych piw belgijskich.
Oczywiście nadaje się też do wszelkiego typu ale i lagerów, zarówno do chmielenia na goryczkę, smak jak i na aromat, może być używany do chmielenia na zimno.
Dr Rudi - wszechstronny nowozelandzki chmiel wykorzystywany do chmielenia na goryczkę (czysta, krótka goryczka), ale także chmielenia na aromat - na koniec gotowania, do chmielenia whirpoolowego i na zimno. Nadaje piwu przyjemny aromat świeżej cytryny, trawy cytrynowej i sosnowych igieł.
Charakteryzuje się czystą goryczką w gotowym piwie i jak większość chmieli nowozelandzkich - bardzo ciekawym aromatem.
Sybilla powstała poprzez krzyżowanie odmiany Lubelski z dzikim, męskim osobnikiem z terenu byłej Jugosławii. Ma szlachetny kwiatowy, lekko korzenny aromat przypominający szlachetne chmiele brytyjskie.
W aromacie znajdziemy lilie, goździki, owoce.
Sybilla doskonale sprawdzi się nie tylko w lagerach, ale również w piwach belgijskich i brytyjskich.
Nowa odmiana polskiego chmielu. Aromat owocowy z lekko ziołowym tłem.
Nowa polska odmiana chmielu supergoryczkowego, która zdobywa coraz większą popularność w piwowarstwie. Polecamy do piw z czystą i głęboką goryczką.
IZABELLA - niezwykły chmiel, który nazwę otrzymał na cześć księżnej Izabelli Czartoryskiej. Odmiana
powstała z krzyżowania chmielu Lubelskiego z dzikim chmielem z terenów byłej Jugosławii.
Została ona zarejestrowana już 1988 roku jednak początkowo nie została należycie doceniona, gdyż klasyfikowana była jako odmiana goryczkowa i z czasem była wypierana przez chmiele o wyższej zawartości alfa kwasów.
Jej areał zmniejszał się do tego stopnia że na Lubelszczyźnie zostało zaledwie kilka krzaków.
Nowa odmiana polskiego chmielu. Polska wersja znanej amerykańskiej odmiany o intensywnych właściwościach aromatycznych. Nuty kwiatowe i owocowe.
Wyhodowana w Polsce amerykańska odmiana ceniona za swoje właściwości aromatyczne i goryczkowe. Wyraźne nuty żywiczne i lekko cytrusowe (grejpfrut).
Chętnie używany do chmielenia dla goryczki i aromatu piw w stylu AIPA.
Wysokogoryczkowa odmiana amerykańskiego chmielu.
Stosowana z powodzeniem do piw typu AIPA,APA, Stout.
Szlachetna, niezalegająca goryczka, bardzo dobra wydajność.
Pochodząca z Japonii, obecnie hodowana również w USA, odmiana chmielu słynąca ze swojego wyraźnego cytrynowego aromatu.
Ceniony również za intensywną a przy tym delikatną i szlachetną goryczkę.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych wyhodowany przez członków stowarzyszenia American Dwarf Hop.
Jest pierwszym wysokogoryczkowym chmielem amerykańskim, stosowanym także do chmielenia na zimno.
Niezwykły aromat określany jako cytrusy, mandarynka, grejpfrut.
Chmiel o właściwościach aromatycznych ziołowy, delikatnie cytrusowy.
Polecany do piw górnej fermentacji w amerykańskich stylach.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych. Nadaje charakterystyczny żywiczny aromat i cytrusowe nuty.
Goryczka zdecydowana z lekko żywicznym odcieniem.
Polecany do piw górnej fermentacji, Pale Ale, AIPA.
Stosowany również do chmielenia na zimno.
Najnowsza odmiana amerykańskiego chmielu znana dotąd jako HBC438.
Bardzo intensywny aromat w gotowym piwie.
Polecany zarówno do gotowania jak i chmielenia na zimno.
Nadaje wyraźny aromat mandarynki, kokosa, owoców tropikalnych, owoców pestkowych i mięty.
Nowa odmiana chmielu wyhodowanego w USA i zarejestrowanego w 2014roku. Nadaje bogaty aromat, w którym można wyczuć nuty ananasa, cytryny, łagodnej szałwii, mięty oraz kwiatowe.
Chmiel o kuszących właściwościach aromatycznych, nowa amerykańska odmiana opracowana w 2012 roku wywodząca się z chmielu Simcoe. Znany równieź jako HBC369.
Ze względu na aromatyczną intensywność bywa nazywany "Citrą na sterydach", wnosi mieszankę aromatów mango, cytryny, owoców tropikalnych oraz ziemisto - żywicznych.
Mosaic dzięki wysokiemu stężeniu alfa kwasów świetnie nadaje się również do chmielenia dla goryczki wnosząc przy tym charakterystyczny profil smakowy.
Wyhodowana po raz pierwszy w 2016 roku odmiana amerykańskiego chmielu. Łączy w sobie cechy klasycznych, szlachetnych odmian stosowanych do piw górnej fermentacji z nowofalowymi chmielami używanymi we współczesnym piwowarstwie.
Nadaje aromaty kwiatowe, cytrusowe z nutą ciemnych owoców i ziaren pieprzu.
Chmiel nadający czysty i łagodny aromat w swoich właściwościach podobny do niemieckiego Hallertauer Mittelfruh.
Stosowany min. do chmielenia piw w stylu Lager, Pilsner, Bock, Pszeniczne.
Nowa odmiana chmielu aromatycznego o intensywnym i złożonym aromacie, opisywany jako "supercascade".
Cytrusowy wręcz cytrynowy charakter chmielu przełamany delikatną ziołowością w stylu angielskich chmieli.
Wyczuwalne nuty pomarańczy, grejpfruta, lukrecji.
Nowa odmiana chmielu wyhodowanego w USA i zarejestrowanego w 2014 roku o właściwościach goryczkowych jak i aromatycznych.
Wnosi intensywne aromaty słodkich owoców, jak banan, gruszka, pomarańcze z lekko przyprawową nutą.
Super goryczkowa, ale także super aromatyczna odmiana amerykańskiego chmielu.
Może być stosowana do chmielenia zarówno na goryczkę jak i na aromat, idealnie nadaje się na piwa Single Hop (chmielone jedną odmianą chmielu).
Wnosi aromaty czarnej porzeczki, jeżyn, jagód, ciemnych owoców pestkowych, mandarynki, grapefruity, nieco nut żywicznych i sosnowych.
Odmiana ta nazywana jest też Super Simcoe!
Chmiel o właściwościach uniwersalnych. Intensywny aromat owoców cytrusowych, jagód, jabłka, papaya, zielonego pieprzu.
Amerykański chmiel stosowany z uwagi na swoje właściwości aromatyczne.
Z racji wysokiej zawartości alfakwasów można go oczywiście zastosować na goryczkę.
Intensywny aromat owoców cytrusowych, jagód, jabłka, papaya, zielonego pieprzu
Equanot znany był wcześniej pod nazwą Equinox.
Wprowadzona na rynek w 2016 roku, nowa odmiana amerykańskiego chmielu. Stworzona z myślą o piwach, w których ważne jest bogactwo aromatów typowych dla owoców tropikalnych.
Denali to połączenia ananasa, z wyraźnymi cytrusami i żywicznym tłem.
Posiada bardzo silne właściwości aromatyczne, dzięki dużej ilości olejków.
Amerykański chmiel supergoryczkowy.
Polecany przede wszystkim do chmielenia na goryczkę piw w stylu AIPA, APA, American Stout, American Barleywine.
Chmiel posiada również przyjemny aromat cytrusów, żywicy i wanilii.
Amerykański chmiel o niewiarygodnym aromacie cytrusowym.
Citra może być stosowana do chmielenia zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno".
Amerykański chmiel Centennial to mieszanka Brewers Gold, Fuggle oraz East kent Golding.
Ze względu na mocne aromaty cytrusowe, Centennial określany jest jako "Super Cascade".
Może być stosowana do chmielenia zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno".
Chmiel aromatyczny o nutach cytrusowych i grejpfrutowych. Jest pierwszą amerykańską odmianą chmielu dopuszczoną do komercyjnego użytku w 1972 roku.
Stosowany powszechnie przez browary w USA.
Idealny do piw górnej fermentacji, intensywny aromat, stosowany także do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach goryczkowych stosowany do piw górnej fermentacji.
Nadaje lekko owocowe i kwiatowe nuty.
Nowa, eksperymentalna odmiana chmielu prosto z Ameryki! Chmiel o właściwościach uniwersalnych o intensywnym aromacie truskawki, melona, grejpfruta - stosowany także do chmielenia na zimno.
Nowa odmiana chmielu wyhodowanego w USA i zarejestrowanego w 2014roku.
Posiada silne właściwości aromatyczne. Nadaje wyraźne odczucie owoców tropikalnych, zwłaszcza dojrzałego mango. W tle pojawiają się nuty gruszki, jabłka i moreli, papaji, pomarańczy, grapefruita, cytryny, ananasa.
Może być stosowany do chmielenia zarówno brzeczki jak i do chmielenia piwa na zimno.
Chmiel o właściwościach goryczkowych stosowany do piw górnej fermentacji, dodany pod koniec gotowania brzeczki wprowadza silne nuty grejpfrutowe.
Jedna z najbardziej cenionych amerykańskich odmian chmielu o bardzo intensywnym cytrusowym aromacie.
Polecana zarówno do chmielenia dla aromatu jak i goryczki.
Często używana do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach aromatycznych z nutami kwiatowymi i intensywnie cytrusowymi (grejpfrut).
Porównywany do odmiany Cascade i Amarillo.
Młodszy brat odmiany Saaz, mający swoja premierę w 2010 roku.
Znany powszechnie jako świetny dostawca czystej, krótkiej goryczki dzięki wysokiej zawartości alfa kwasów. Późne zbiory Magnum dają dodatkowo świeży powiem sosnowych aromatów.
Zula – stworzona jako odmiana wysokogoryczkowa, ale przez swoją aromatyczną krnąbrność została skazana na unicestwienie przez wielkie koncerny piwowarskie.
Po latach, Polish Hops wskrzesiło ten niepokorny chmiel, a tym co było powodem popadnięcia w niełaskę decydentów tamtych czasów, jak się dzisiaj okazuje, były aromaty cytrusów i owoców tropikalnych.
Browary rzemieślnicze wespół z piwowarami domowymi, z pewnością nie pozwolą na powtórkę z historii!
Cashmere, to amerykańska odmiana pochodząca ze skrzyżowania chmielu Cascade i Northern Brewer. Cechuje go większa zawartość alfakwasów w porównaniu z chmielem Cascade, może więc być stosowany jako chmiel goryczkowy, nadaje piwom czystą, przyjemną, krótką goryczkę.
Zazwyczaj jednak wykorzystywany jest jako chmiel aromatyczny. Wnosi wówczas do piwa aromaty cytryny, limonki, melona, brzoskwini, trawy cytrynowej, kokosa, z lekką nutą ziołową w tle.
Z powodzeniem może być stosowany w piwach typu Single Hop (chmielonych jedną odmianą chmielu).
Comet to chmiel o intrygującym aromacie cytrusowym uzupełnionym nutami ziołowymi. Często wykorzystywany w amerykańskich lagerach, ale także w całej gamie piw z rodziny APA i IPA.
Nadaje się zarówno do chmielenia na goryczkę jak i chmielenia na aromat. Podawany jest często jako dobry zamiennik Citry.
CTZ jest skrótem dla Columbus, Tomahawk i Zeus. Związek jaki łączy te chmiele można określić jako „to skomplikowane”.
Przez długi okres plantatorzy zastanawiali się jaką nazwę powinna nosić ta odmiana, na szczęście, w końcu doszli do kompromisu. Nazwa ta jest powszechnie znana, a odmiana rozpoznawalna.
Chmiel CTZ charakteryzuje się wysokim stężeniu alfa-kwasów, emanuje cytrusami, sosną oraz przyprawami. Sprawia, iż piwo będzie tak przepełnione goryczką, że będziesz błagać o litość.
Pierwszy chmiel wydany przez Idaho’s Jackson Farm, 007 Golden Hop, dawniej znany jako Idaho 7, wywołał spore zamieszanie wśród browarów, gdy trafił na scenę w 2015 roku.
Wzbudza zainteresowanie wielu piwowarów dzięki wysokiej zawartości olejków i alfa kwasów oraz szerokiej palecie aromatów takich jak pomarańcza, mandarynka, czarna herbata i sosna.
007 Golden Hop oferuje piwowarom wyjątkową mieszankę właściwości. Idaho 7 z względu na wysoką zawartość alfa kwasów, może być z powodzeniem wykorzystany na goryczkę.
Wyhodowany z angielskiego Fuggle z dodatkiem rosyjskiej odmiany Serebrianka.
Jego uniwersalny charakter sprawia, że z powodzeniem może być stosowany do kotła, jako single hop lub podczas chmielenia na zimno.
Doskonale uzupełnia się podczas chmielenia z Motueką i Riwaką.
Wyhodowany z myślą o uzupełnieniu istniejących już odmian chmielu idealnych dla stylów pale ale oraz india pale ale. Stanowi unikalną mieszankę wszystkich sztampowych odmian cytrusowych.
Ariana to odmiana powstała w 2010 roku z krzyżowania odmiany Herkules i dzikich odmian męskich w Hop Research Center w Hüll.
Jako dualna odmiana może być wykorzystywana do chmielenia na goryczkę, jaki na aromat.
Charakteryzuje się intensywnymi aromatami słodkich owoców. Określana jako "prawdziwy owocowy koktajl". Aromat surowego chmielu jest wyraźnie zdominowany przez słodkie owoce i jagody. Zimny napar wydobywa dodatkowo nuty zapachowe kwitnącej jabłoni. Profil smakowy dopełniają nuty zielonego pieprzu.
Aromatyczno-goryczkowa odmiana chmielu uprawiana w Słowenii, powstała z połączenia odmiany niemieckiej odmiany Magnum i słoweńskiego materiału genetycznego.
Odmiana podwójnego zastosowania (gorycz i aromat).
Dana oferuje przyjemny aromat chmielowy oraz intensywną goryczkę. Świetnie łączy się z innymi odmianami aromatycznymi.
Falconer’s Flight® to amerykański chmiel dualnego zastosowania.
Jest to zastrzeżona mieszanka siedmiu odmian chmielu wyprodukowana przez Pacific Northwest. W jej skład wchodzi siedem odmian chmielu t.j. Cascade, Centennial, Chinook, Citra®, Cluster, Columbus i Crystal oraz eksperymentalne odmiany opracowane przez Hopunion LLC.
Wprowadzony na rynek w 2010 roku, jest uważany za mieszankę o podwójnym zastosowaniu, szczególnie odpowiednią dla IPA, ale także Pale Ales i Lagers.
Dualna odmiana chmielu wywodząca się z Niemiec. Uprawiana od 2000 roku, zyskuje coraz szersze grono zwolenników.
Wykorzystywana w chmieleniu brzeczki w celu uzyskania piw o wyrazistej goryczce i specyficznym aromacie.
Chmiel Pielgrim - odmiana wychodowana w 2000 roku, sprawdza się idealnie przy chmieleniu zarówno na goryczkę jak i aromat.
Typowa angielska odmiana nadaje piwu głęboką gorycz, oraz uzupełnia jego pełny charakter.
Przy chmieleniu na aromat piwo nabiera nut zapachowych m.in. przypraw, owoców, cedru i miodu, dzięki czemu piwo otrzymuje bardzo chmielowy "orzeźwiający" zapach.
Aurora ma intensywny przyjemny chmielowy aromat. Nadaje piwu świeży aromat owocowy oraz nuty ziołowe/korzenne.
W zależności od roku zbiorów zawiera 7 - 13% kwasów alfa. Aurora może być przechowywana przez długi okres czasu bez wyraźnej utraty jakości.
Aurora komponuje się wyjątkowo dobrze w połączeniu z innymi odmianami aromatycznymi w procesie warzenia.
Bobek ma przyjemny, intensywny chmielowy aromat. Wnosi do piwa nuty cytrusowe, owocowe i kwiatowe.
W zależności urodzaju w danym roku może zawierać 2,5 - 7%, alfa-kwasów. Ma dobrą stabilność podczas przechowywania.
Piwo przygotowane z tej odmiany ma bardzo dobry stosunek goryczy i aromatu. Warto wspomnieć, że spośród wszystkich odmian chmielu w Słowenii ten ma najwyższą zawartość beta-kwasów.
Dualna odmiana pochodzenia słoweńskiego, o cytrusowym aromacie.
W zależności od zbiorów mieszczą się w granicach 6-8%.
Styrian Dragon jest odmianą opracowaną przez Institute of Hop Research and Brewing w Słowenii. Opracowany z zasobów genowych odmian europejskich i amerykańskich. Odmiana znana jest z dobrych cech w agrotechnicznych w uprawie i przetwórstwie.
Nadaje piwu znany z odmian amerykańskich aromat cytrusów i owoców tropikalnych.
Dualna odmiana pochodzenia słoweńskiego, o aromacie owocowo-herbacianym.
Alfa-kwasy w zależności od zbiorów mieszczą się w granicach 6-12%.
Styrian Fox jest odmianą opracowaną przez Institute of Hop Research and Brewing w Słowenii. Opracowany z zasobów genowych odmian europejskich i amerykańskich.
Niemiecki intensywnie aromatyczny chmiel z "wybuchową" kompozycją smaku i aromatów czerwonych jagód, marakuii i cytrusów.
TnT może być stosowany do chmielenia piwa domowego zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno" podczas cichej fermentacji.
Niezwykle aromatyczny chmiel o słodkim, owocowym zapachu moreli, pomarańczy i jeżyny.
Jest bardzo dobrą alternatywą dla odmiany Amarillo.
Może być stosowany do chmielenia piwa domowego zarówno dla goryczki jak i aromatu, również z zastosowaniem chmielenia "na zimno" podczas cichej fermentacji.
Brytyjska kompozycja chmieli do chmielenia na aromat stworzona z odmian eksperymentalnych.
Wnosi połączenie nut cytrusowo-kwiatowych i korzennych.
Może być stosowany do chmielenia na zimno w piwach w stylu: Pale Ale, India Pale Ale, Golden Ale.
Trident to wyspecjalizowana mieszanka o znacznie szerszym zakresie aromatów i właściwości smakowych, niż jakakolwiek pojedyncza odmiana chmielu mogłaby wytworzyć samodzielnie.
Nuty przewodnie: owocowa, cytrusowa, tropikalna, marakuja.
Świetnie sprawdzi się w: Hazy IPA, American Pale Ale, IPA, Lager
Uniwersalna odmiana chmielu.
Nadaje piwom aromatów pestkowców, lukrecji, melasy czy karmelu. Wyczuwa się również lekki aromat przypalony.
Dodany na goryczkę nadaje piwu charakter przyprawowy, melasy, żywiczny, ale również cytrusowy.
Klasyczna amerykańska kompozycja aromatyczna do piw górnej fermentacji w stylu IPA.
Składają się na nią aromaty pochodzące z chmieli Chinook, Centennial i Cascade.
Nuty: cytrusowa, grejpfrutowa, przyprawowa, kwiatowa, minimalnie sosnowa.
Jeden z popularniejszych amerykańskich chmieli teraz w formie olejku chmielowego.
Nuty: kwiatowa, przyprawowa, cytrusowa z wyraźnym pomarańczowym bukietem.
Intensywny aromat i smak. Nuty: owoców tropikalnych (ananasa, mango), cytrusowych (mandarynki, cytryny, pomarańczy, limonki, minimalnie grejpfruta), gruszki i nektarynki.
Nuty: intensywnie owocowa z silną cytryną, limonką, brzoskwinią i melonem.
Na drugim planie można odnaleźć kokosa, trawę cytrynową. cukierki i zioła.
Nuty: cytrusowa, owoców tropikalnych.
W profilu aromatycznym odnaleźć możemy mango, papaję, pomarańczę, grejpfruta, cytrynę, sosnę, nutę przyprawową, trawiastą, owoców cytrusowych i tropikalnych oraz silne mandarynkowe nuty na zakończenie.
Niesamowicie owocowy i soczysty ukierunkowany bardziej w stronę cytrusów i pomarańczy niż Juicy Fruitbomb.
Kompozycja powstała przy użyciu chmieli: Azacca, Ambrosia, Jaryllo, Cascade, Chinook i El Dorado.
Istna eksplozja cytrusów, która powstała dzięki zmieszaniu olejków pochodzących z chmieli: Azacca, El Dorado, Cascade i Chinook.
Nuty: konopna, leśno-ziołowa, świeżo krojonego jabłka / gruszki, cynamonowa, ziemista. delikatnie cytrusowa i kwiatowa, minimalnie porzeczkowa.
Intensywny profil aromatyczny: cytrusowo-limonkowy i kwiatowy.
Podobny do granulatu Centennial, jednak zdecydowanie bardziej świeży i intensywny.
Soczysty owocowy aromat z nutami czarnego pieprzu, lukrecji, curry i subtelnych cytrusów.
Aromatyczna mieszanka 30 świeżych odmian chmielu, na bazie około 30% Cascade. Ekskluzywna mieszanka Hopzoil.