Northdown
Chmiel o właściwościach uniwersalnych poza dobrze zbalansowaną goryczką nadaje przyjemny łagodny aromat. Stosowany do chmielenia piw w stylu Ale; Mild, Old Ale, Belgian Dubbel, Porter, Stout.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych poza dobrze zbalansowaną goryczką nadaje przyjemny łagodny aromat. Stosowany do chmielenia piw w stylu Ale; Mild, Old Ale, Belgian Dubbel, Porter, Stout.
Nowozelandzka odmiana chmielu o bardzo wysokiej zawartości alfakwasów ale także pięknym, intensywnym zapachu owoców (kiwi, mango, limonka) i lasu sosnowego.
Sprawdzi się zarówno do chmielenia na goryczkę i smak jak i na aromat.
Southern Cross to nowozelandzka odmiana o wysokiej zawartości alfakwasów i niskiej zawartości kohumulonu dzięki czemu goryczka uzyskana z tego chmielu jest krótka i przyjemna.
To jednak nie jedyna zaleta gdyż chmiel ten ma przyjemny zapach skórki cytrynowej i sosnowych igieł. Jest to więc chmiel uniwersalny i może być stosowany na każdym etapie przygotowania brzeczki i piwa.
Chmiel o właściwościach aromatycznych z nutami kwiatowo-żywicznymi i bogatym tłem owoców tropikalnych.
Kohatu, to odmiana chmielu, która swą premierę miała w 2011r, nazwa pochodzi od nazwy małego miasteczka znad rzeki Motueka w Nowej Zelandii.
Odmiana ta urzeka cudownym zapachem owoców tropikalnych z nutą świeżych sosnowych igieł. Odmiana ta idealnie nadaje się do chmielenia "Single Hopów".
Dr Rudi - wszechstronny nowozelandzki chmiel wykorzystywany do chmielenia na goryczkę (czysta, krótka goryczka), ale także chmielenia na aromat - na koniec gotowania, do chmielenia whirpoolowego i na zimno. Nadaje piwu przyjemny aromat świeżej cytryny, trawy cytrynowej i sosnowych igieł.
Charakteryzuje się czystą goryczką w gotowym piwie i jak większość chmieli nowozelandzkich - bardzo ciekawym aromatem.
Sybilla powstała poprzez krzyżowanie odmiany Lubelski z dzikim, męskim osobnikiem z terenu byłej Jugosławii. Ma szlachetny kwiatowy, lekko korzenny aromat przypominający szlachetne chmiele brytyjskie.
W aromacie znajdziemy lilie, goździki, owoce.
Sybilla doskonale sprawdzi się nie tylko w lagerach, ale również w piwach belgijskich i brytyjskich.
IZABELLA - niezwykły chmiel, który nazwę otrzymał na cześć księżnej Izabelli Czartoryskiej. Odmiana
powstała z krzyżowania chmielu Lubelskiego z dzikim chmielem z terenów byłej Jugosławii.
Została ona zarejestrowana już 1988 roku jednak początkowo nie została należycie doceniona, gdyż klasyfikowana była jako odmiana goryczkowa i z czasem była wypierana przez chmiele o wyższej zawartości alfa kwasów.
Jej areał zmniejszał się do tego stopnia że na Lubelszczyźnie zostało zaledwie kilka krzaków.
Chmiel nadający czysty i łagodny aromat w swoich właściwościach podobny do niemieckiego Hallertauer Mittelfruh.
Stosowany min. do chmielenia piw w stylu Lager, Pilsner, Bock, Pszeniczne.
Nowa odmiana chmielu aromatycznego o intensywnym i złożonym aromacie, opisywany jako "supercascade".
Cytrusowy wręcz cytrynowy charakter chmielu przełamany delikatną ziołowością w stylu angielskich chmieli.
Wyczuwalne nuty pomarańczy, grejpfruta, lukrecji.
Super goryczkowa, ale także super aromatyczna odmiana amerykańskiego chmielu.
Może być stosowana do chmielenia zarówno na goryczkę jak i na aromat, idealnie nadaje się na piwa Single Hop (chmielone jedną odmianą chmielu).
Wnosi aromaty czarnej porzeczki, jeżyn, jagód, ciemnych owoców pestkowych, mandarynki, grapefruity, nieco nut żywicznych i sosnowych.
Odmiana ta nazywana jest też Super Simcoe!
Znany powszechnie jako świetny dostawca czystej, krótkiej goryczki dzięki wysokiej zawartości alfa kwasów. Późne zbiory Magnum dają dodatkowo świeży powiem sosnowych aromatów.
CTZ jest skrótem dla Columbus, Tomahawk i Zeus. Związek jaki łączy te chmiele można określić jako „to skomplikowane”.
Przez długi okres plantatorzy zastanawiali się jaką nazwę powinna nosić ta odmiana, na szczęście, w końcu doszli do kompromisu. Nazwa ta jest powszechnie znana, a odmiana rozpoznawalna.
Chmiel CTZ charakteryzuje się wysokim stężeniu alfa-kwasów, emanuje cytrusami, sosną oraz przyprawami. Sprawia, iż piwo będzie tak przepełnione goryczką, że będziesz błagać o litość.
Pierwszy chmiel wydany przez Idaho’s Jackson Farm, 007 Golden Hop, dawniej znany jako Idaho 7, wywołał spore zamieszanie wśród browarów, gdy trafił na scenę w 2015 roku.
Wzbudza zainteresowanie wielu piwowarów dzięki wysokiej zawartości olejków i alfa kwasów oraz szerokiej palecie aromatów takich jak pomarańcza, mandarynka, czarna herbata i sosna.
007 Golden Hop oferuje piwowarom wyjątkową mieszankę właściwości. Idaho 7 z względu na wysoką zawartość alfa kwasów, może być z powodzeniem wykorzystany na goryczkę.
Wyhodowany z myślą o uzupełnieniu istniejących już odmian chmielu idealnych dla stylów pale ale oraz india pale ale. Stanowi unikalną mieszankę wszystkich sztampowych odmian cytrusowych.
W próbach warzelniczych Phoenix wypadł doskonale jako chmiel goryczkowy i podwójnego zastosowania.
Dodawany na aromat wytwarza nuty delikatnie pikantne, melasy czy czekolady, jak również odrobinę sosny czy kwiatów.
Polecany do: India Pale Ale, Bitter, Golden Ale, Triple India Pale Ale, English Ale, Extra Special Bitter (ESB), Stout, Porter.
Nuty: cytrusowa, owoców tropikalnych.
W profilu aromatycznym odnaleźć możemy mango, papaję, pomarańczę, grejpfruta, cytrynę, sosnę, nutę przyprawową, trawiastą, owoców cytrusowych i tropikalnych oraz silne mandarynkowe nuty na zakończenie.