Target
Chmiel o właściwościach goryczkowych z przyjemnym aromatem. Stosowany głównie dla uzyskania goryczki a dodany pod koniec gotowania nadaje przyjemny aromat, nadaje się do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach goryczkowych z przyjemnym aromatem. Stosowany głównie dla uzyskania goryczki a dodany pod koniec gotowania nadaje przyjemny aromat, nadaje się do chmielenia na zimno.
Chmiel o właściwościach uniwersalnych z przyjemnym łagodnym aromatem. Właściwości chmielu podobne do angielskiego Fuggles. Stosowany do chmielenia piw górnej fermentacji; Pale Ale, Bitter, Stout, Porter
Chmiel o właściwościach uniwersalnych poza dobrze zbalansowaną goryczką nadaje przyjemny łagodny aromat. Stosowany do chmielenia piw w stylu Ale; Mild, Old Ale, Belgian Dubbel, Porter, Stout.
Tradycyjny chmiel angielski o właściwościach aromatycznych. Często stosowany do chmielenia znanych piw w Anglii; Pale ale, Mild, Brown Ale.
Angielski chmiel Fuggles. Delikatnie kwiatowy i miętowy charakter chmielu tworzy czysty i orzeźwiający smak piw typu ale. Stosowany do warzenia piw typu English Ale, American Ale, Stout, Porter.
Chmiel o właściwościach zarówna goryczkowych jak i aromatycznych, zdominowanych przez nuty cytrusowe. Polecany do piw w stylu angielskim oraz Belgian Blond & Tripels, Saison, American Ales.
Polecany do oryginalnego IPA oraz angielskiego piwa typu Bitter. Chmiel jest uniwersalny, może być stosowany do późnego chmielenia, a ze względu na zawartość alfa kwasów stosować go można również jako chmiel goryczkowy.
Doskonały chmiel o właściwościach zarówno goryczkowych jak i aromatycznych. Nadaje orzeźwiającą, pełną i łagodną gorycz. Dodawany pod koniec gotowania nadaje czysty, delikatny owocowy aromat wykorzystywany w wielu gatunkach piw. Często stosowany do chmielenia piw typu English Ale, Porter, Stout.
Chmiel uniwersalny o charakterystycznych nutach czarnej porzeczki. Używany do chmielenia piw górnej fermentacji (angielskie Ale) w celu nadania charakterystycznego aromatu i goryczki.
Chmiel o właściwościach goryczkowych. Stosowany w połączeniu z innymi odmianami chmielu, głównie dla nadania dobrze zbalansowanej goryczki. Do chmielenia piw górnej fermentacji - Pale Ale, IPA, Bitter.
Chmiel Epic ma przyjemny owocowo-ziołowy aromat z nutą trawy cytrynowej.
Niezastąpiony do chmielenia tradycyjnych angielskich piw górnej fermentacji.
Chmiel Pielgrim - odmiana wychodowana w 2000 roku, sprawdza się idealnie przy chmieleniu zarówno na goryczkę jak i aromat.
Typowa angielska odmiana nadaje piwu głęboką gorycz, oraz uzupełnia jego pełny charakter.
Przy chmieleniu na aromat piwo nabiera nut zapachowych m.in. przypraw, owoców, cedru i miodu, dzięki czemu piwo otrzymuje bardzo chmielowy "orzeźwiający" zapach.
Odmiana pochodząca z programu hodowlanego firmy Charles Faram
Charakterystyczne nuty: kwiatowa z delikatną limonką i brzoskwinią.
We wczesnym chmieleniu daje tradycyjną, stanowczą brytyjską goryczkę.
Pochodzi od chmielu Jester.
Świetnie nadaje się do późnego chmielenia.
Dodany na początku gotowania daje delikatną i słodką goryczkę.
Nuty przewodnie: agrest, mandarynka, przyprawowa.
Brytyjska kompozycja chmieli do chmielenia na aromat stworzona z odmian eksperymentalnych.
Wnosi połączenie nut cytrusowo-kwiatowych i korzennych.
Może być stosowany do chmielenia na zimno w piwach w stylu: Pale Ale, India Pale Ale, Golden Ale.
Powstał w eksperymentalnym programie Charles Faram. Wydany komercyjnie w 2012 roku.
Chmiel ten należy wykorzystywać zarówno dla uzyskania smaku, jak i aromatu.
Charakterystyczne nuty: ziołowa, pomarańczowa, pikantna, owocowa.
W próbach warzelniczych Phoenix wypadł doskonale jako chmiel goryczkowy i podwójnego zastosowania.
Dodawany na aromat wytwarza nuty delikatnie pikantne, melasy czy czekolady, jak również odrobinę sosny czy kwiatów.
Polecany do: India Pale Ale, Bitter, Golden Ale, Triple India Pale Ale, English Ale, Extra Special Bitter (ESB), Stout, Porter.
Uniwersalna odmiana chmielu.
Nadaje piwom aromatów pestkowców, lukrecji, melasy czy karmelu. Wyczuwa się również lekki aromat przypalony.
Dodany na goryczkę nadaje piwu charakter przyprawowy, melasy, żywiczny, ale również cytrusowy.