Progress
Chmiel o właściwościach uniwersalnych z przyjemnym łagodnym aromatem. Właściwości chmielu podobne do angielskiego Fuggles. Stosowany do chmielenia piw górnej fermentacji; Pale Ale, Bitter, Stout, Porter
Chmiel o właściwościach uniwersalnych z przyjemnym łagodnym aromatem. Właściwości chmielu podobne do angielskiego Fuggles. Stosowany do chmielenia piw górnej fermentacji; Pale Ale, Bitter, Stout, Porter
Angielski chmiel Fuggles. Delikatnie kwiatowy i miętowy charakter chmielu tworzy czysty i orzeźwiający smak piw typu ale. Stosowany do warzenia piw typu English Ale, American Ale, Stout, Porter.
Polecany do oryginalnego IPA oraz angielskiego piwa typu Bitter. Chmiel jest uniwersalny, może być stosowany do późnego chmielenia, a ze względu na zawartość alfa kwasów stosować go można również jako chmiel goryczkowy.
Niemiecki, tradycyjny chmiel aromatyczny. Stosowany głównie w europejskich piwach typu Lager jak i również w angielskich piwach typu Ale.
Legendarny aromatyczny chmiel Tomyski, przez lata nieobecny na rynku. Dzięki firmie PolishHops odmiana została przywrócona "do życia".
Chmiel Tomyski był wykorzystywany do chmielenia piwa grodziskiego.
Niezwykle aromatyczny chmiel, w którym przodują głównie nuty zapachów ziemistych, kwiatowych, ziołowych oraz trawiastych. Stosowany do szerokiej gamy piw.
Polski tradycyjny chmiel aromatyczny, stosowany kiedyś do produkcji piwa grodziskiego. Wyhodowany przez skrzyżowanie odmiany Northen Brewer z dzikim chmielem z okolic Lublina.
Chmiel Fuggle (US) nadaje piwu łagodny piżmowy smak sprawiając, że jest ono niesamowite w swej prostocie. Nie znajdziesz w niej intensywnych owocowych czy tropikalnych smaków, jednak jeśli szukasz odmiany chmielu , która podkreśli charakter twojego piwa, Fuggle US jest tym czego szukasz.
Pojawił się w 1875 gdy premierem UK był Benjamin Disraeli, który stwierdził , że Fuggle nigdy nie zostanie zapomniany, gdyż zawsze warto mieć go w zanadrzu . Miał rację, gdyż już od ponad 100 lat, chmiel ten, nieustanie pomaga piwowarom tworzyć wyjątkowe piwa.
Chmiel Epic ma przyjemny owocowo-ziołowy aromat z nutą trawy cytrynowej.
Niezastąpiony do chmielenia tradycyjnych angielskich piw górnej fermentacji.
Dualna odmiana chmielu wywodząca się z Niemiec. Uprawiana od 2000 roku, zyskuje coraz szersze grono zwolenników.
Wykorzystywana w chmieleniu brzeczki w celu uzyskania piw o wyrazistej goryczce i specyficznym aromacie.
Aromatyczna odmiana pochodzenia słoweńskiego.
Savinjski Golding jest odmianą o bardzo łagodnym, szlachetnym chmielowym zapachu. Savinjski golding ma bardzo dobrą stabilność podczas przechowywania.
Piwo przygotowane z tej odmiany ma czysty, lekko pikantny, profil smakowy.
Świetnie łącz się z słoweńskimi odmianami goryczkowymi np. Aurora.